Отворена процедура BG-RRP-11.016 по ПВУ
21 октомври 2024

Отворена е за кандидатстване процедура BG-RRP-11.016 – Схема за безвъзмездна помощ „Представяне пред българската публика на съвременни европейски продукции от сектора на КТИ“.

Краен срок за подаване на проектни предложения:

  • За първа сесия до 17:00 ч. на 02.11.2024 г.
  • За втора сесия до 17:00 ч. на 17.12.2024 г.

Процедурата има за цел да увеличи достъпа на българската публика до качествена културна продукция, чрез стимулиране на търсенето и разпространението, както и чрез насърчаване на адаптацията към цифровите възможности за разпространение и маркетинг на културно съдържание. Преодоляването на обществените предизвикателства, свързани с европейската идентичност и сближаване, като цяло могат да бъдат описани чрез липсата на „мостове“, свързващи различни части на обществото, включително на различни територии. Те включват проблеми, свързани с преодоляване на социалното изключване, необходимостта от изграждане на по-тесни връзки между културите и развиването на чувството за обща принадлежност въз основа на нашето културно многообразие и общо наследство.

Целта е чрез културата да се укрепят социалните ценности и идентичността, демокрацията и участието на общността. Културата има голям потенциал да засили европейското чувство за принадлежност, където многообразието представлява предимство.

Пълният комплект Условия за кандидатстване е публикуван в ИСУН 2020 ТУК.

Чуй музиката и ни последвай в социалните мрежи
Мобилно приложение

“Музикалният гид на сценичните пространства в България“ е резултат от двугодишния проект за широкообхватно картографиране на музикалния сектор в страната, който БМА стартира през 2020 г. като част от своите секторни инициативи. Целта на проекта е да подобри информационното осигуряване и да подпомогне разработването на ефективни културни политики и финансиращи механизми.

Приложението е отворено за всички сценични пространства в България, като предлага лесен и бърз достъп до обширен масив от данни. Това дава възможност на артистите – изпълнители да планират своите дейности без да губят време в допълнителни проучвания, което прави процеса по-ефективен и лесен.

Вярваме, че този продукт ще бъде от голяма полза не само за музикалния сектор, но и за всички останали сценични изкуства, като ще спомогне за по-лесното им интегриране и развитието им в културната сцена на България.

Мобилното приложение ще бъде достъпно за сваляне в края на месец януари 2025 г.

Прочети още
"