Представяне на новата услуга на испанската фирма BMAT за мониторинг на музикално съдържание
24 юни 2015

На 29 юни 2015 (понеделник) в специално събитие, организирано съвместно от Музикаутор и ПРОФОН, ще бъде представена новата услуга, която двете дружества ще ползват за мониторинг на музикално съдържание в радио и телевизионните програми. Услугата се предоставя от испанската BMAT (www.bmat.com). С фирмата в момента работят CISAC, IFPI, SCAPR и още над 60 сродни на Музикаутор и Профон дружества.

На събитието – работна среща екип на BMAT ще представи услугата, която стартира на българския пазар. Експертите ще демонстрират на живо как се работи със системата, как всеки може да управлява специално създадения си акаунт, как се регистрират звукозаписи в базата данни на компанията, като да се ползва предвидения панел с въпроси и отговори.

Презентацията е отворена и за членовете на Българска музикална асоциация, които не са членове на нито едно от дружествата Музикаутор и Профон, но проявяват интерес към темата.

Представянето на новата услуга за мониторинг на музикално съдържание на испанската фирма BMAT ще се състои на 29 юни 2015 (понеделник) от 12.00 в Betahaus в София, кв. „Лозенец“, ул. „Крум Попов“ 56-58.  Регистрацията за участие на място е от 11:30 ч.

 

Чуй музиката и ни последвай в социалните мрежи
Мобилно приложение

“Музикалният гид на сценичните пространства в България“ е резултат от двугодишния проект за широкообхватно картографиране на музикалния сектор в страната, който БМА стартира през 2020 г. като част от своите секторни инициативи. Целта на проекта е да подобри информационното осигуряване и да подпомогне разработването на ефективни културни политики и финансиращи механизми.

Приложението е отворено за всички сценични пространства в България, като предлага лесен и бърз достъп до обширен масив от данни. Това дава възможност на артистите – изпълнители да планират своите дейности без да губят време в допълнителни проучвания, което прави процеса по-ефективен и лесен.

Вярваме, че този продукт ще бъде от голяма полза не само за музикалния сектор, но и за всички останали сценични изкуства, като ще спомогне за по-лесното им интегриране и развитието им в културната сцена на България.

Мобилното приложение ще бъде достъпно за сваляне в края на месец януари 2025 г.

Прочети още
"