Екипът на БМА се среща с музиканти от Южна България
31 октомври 2014

От 3 до 8.11.2014 БМА организира серия срещи в Южна България с колегите в Пазарджик, Пловдив, Стара Загора, Бургас, Ямбол, Сливен и Котел.

Както бе обсъждано и на извънредното Общо събрание, екипът на БМА ще предприеме серия от обиколки из страната с цел представянето на организацията, вижданията ни за развитието й и предимствата, които ще имат музикантите – наши членове. Предстоят срещи с ръководствата на културните институти по места и в по-свободен формат с колегите от максимално широк кръг жанрове.

Първият тур от презентации ще се състои от 3 до 8 ноември 2014 в градовете Пазарджик, Пловдив, Стара Загора, Бургас, Ямбол, Сливен, Котел. Екипът на БМА ще е в състав: Калин Вельов – изпълнителен директор, Невена Колева – юрист, координатор събития и Кръстина Денчева – PR& комуникации, координатор събития.

Обръщаме се с покана към всички колеги по места да се срещнем, да поговорим за темите, които ви вълнуват и проблемите, които са най-сериозните според вас в региона ви. От своя страна ние ще представим нашите идеи и проекти, начините, по които на този етап и в близко и по-далечно бъдеще считаме, че ще можем да сме полезни по места и на национално ниво.

Очакваме ви в:

Пловдив – 3.11.2014 от 18.00 в Би Боп кафе

Стара Загора – 4.11.2014 от 17.30 във фоайе-галерията на Радио Стара Загора

Бургас – 5.11.2014 от 17.30 в Дома на нефтохимика

Ямбол – 06.11.2014 от 10.30 в Синия салон на читалище „Съгласие”

Сливен – 07.11.2014 от 13:00 часа в читалище „Зора“ на ул. „Георги Икономов“ 17.

Информацията за събитията и следващи насрочени срещи по места следете на сайта на БМА и във фейсбук.

Чуй музиката и ни последвай в социалните мрежи
Мобилно приложение

“Музикалният гид на сценичните пространства в България“ е резултат от двугодишния проект за широкообхватно картографиране на музикалния сектор в страната, който БМА стартира през 2020 г. като част от своите секторни инициативи. Целта на проекта е да подобри информационното осигуряване и да подпомогне разработването на ефективни културни политики и финансиращи механизми.

Приложението е отворено за всички сценични пространства в България, като предлага лесен и бърз достъп до обширен масив от данни. Това дава възможност на артистите – изпълнители да планират своите дейности без да губят време в допълнителни проучвания, което прави процеса по-ефективен и лесен.

Вярваме, че този продукт ще бъде от голяма полза не само за музикалния сектор, но и за всички останали сценични изкуства, като ще спомогне за по-лесното им интегриране и развитието им в културната сцена на България.

Мобилното приложение ще бъде достъпно за сваляне в края на месец януари 2025 г.

Прочети още
"