БМА и Катедра "История и теория на културата" в Софийския университет със съвместна стажантска програма
24 януари 2019

На 21.01.2019  бе подписан меморандум за съвместна стажантска програма между Българска музикална асоциация и Катедра „История и теория на културата“ към Философския факултет на Софийския университет. Програмата стартира на 22.01.2019  по инициатива на изпълнителния директор на БМА г-жа Весела Кондакова.

В стажовете ще участват студенти от бакалавърската програма на специалност “Културология”, които проявяват интерес към работата на Българска музикална асоциация и културната среда, в която творят българските музиканти, както и към взаимодействието им с тяхната публика, с държавните и общински институти и други.

Времетраенето на всяка студентска практика се определя според учебния план на Катедра „История и теория на културата“ на 80 работни часа, които се взимат по преценка на Българска музикална асоциация в рамките от един до три месеца.  Студентите се избират след подадена от тях писмо със заявено желание и проведено интервю от екипа на БМА. Първите двама студенти вече са избрани и започват своята практика, считано от 28.01.2019.

БМА си запазва правото да продължи да работи със студентите след приключването на периода на учебната им студентска практика при проявен интерес и от двете страни и уточнени параметри на работата.

Чуй музиката и ни последвай в социалните мрежи
Мобилно приложение

“Музикалният гид на сценичните пространства в България“ е резултат от двугодишния проект за широкообхватно картографиране на музикалния сектор в страната, който БМА стартира през 2020 г. като част от своите секторни инициативи. Целта на проекта е да подобри информационното осигуряване и да подпомогне разработването на ефективни културни политики и финансиращи механизми.

Приложението е отворено за всички сценични пространства в България, като предлага лесен и бърз достъп до обширен масив от данни. Това дава възможност на артистите – изпълнители да планират своите дейности без да губят време в допълнителни проучвания, което прави процеса по-ефективен и лесен.

Вярваме, че този продукт ще бъде от голяма полза не само за музикалния сектор, но и за всички останали сценични изкуства, като ще спомогне за по-лесното им интегриране и развитието им в културната сцена на България.

Мобилното приложение ще бъде достъпно за сваляне в края на месец януари 2025 г.

Прочети още
"