Неидентифицираните български песни за 2017 – 2018 в Black Box списъка на ПРОФОН 
11 март 2021

Идентифицирането на всяка звучаща в медиите българска песен е от ключова важност за справедливото заплащане на сродните права на самопродуциращите се артист – изпълнители, каквато са огромната част от членовете на Българска музикална асоциация. Сигурни сме, че все повече от колегите ни са наясно, че това е единственият път, по който музикантите могат да получат справедливото и коректно възнаграждение за труда си, което заслужават.

ПРОФОН – сдружението с нестопанска цел в частна полза на продуцентите и артистите-изпълнители на звукозаписи и музикални видеозаписи – предоставя възможност на всички заинтересовани колеги, които са носители на продуцентските права за музиката си, да се запознаят с наличния списък с неразпознат репертоар за 2017 и 2018, с цел максимално коректно и справедливо разпределение на дължимите възнаграждения. Така нареченият Black Box, публикуван на официалния сайт на ПРОФОН, съдържа списък със записи, в които един или повече правоносители – продуценти не са идентифицирани. Информацията периодично се обновява. 

В случай, че разпознаете в този списък свой репертоар, на който сте носител (и) на продуцентските права, направете необходимото да докажете правата си върху записите като се свържете с отдел “Разпределение” на ПРОФОН, за да направите необходимите стъпки за регистрация и да предоставите документите, с които доказвате своите продуцентски права. Можете да се свържете с отдела на телефоните, посочени на официалния сайт на Сдружението, или на мейл: razpredelenie@prophon.org 

Чуй музиката и ни последвай в социалните мрежи
Мобилно приложение

“Музикалният гид на сценичните пространства в България“ е резултат от двугодишния проект за широкообхватно картографиране на музикалния сектор в страната, който БМА стартира през 2020 г. като част от своите секторни инициативи. Целта на проекта е да подобри информационното осигуряване и да подпомогне разработването на ефективни културни политики и финансиращи механизми.

Приложението е отворено за всички сценични пространства в България, като предлага лесен и бърз достъп до обширен масив от данни. Това дава възможност на артистите – изпълнители да планират своите дейности без да губят време в допълнителни проучвания, което прави процеса по-ефективен и лесен.

Вярваме, че този продукт ще бъде от голяма полза не само за музикалния сектор, но и за всички останали сценични изкуства, като ще спомогне за по-лесното им интегриране и развитието им в културната сцена на България.

Мобилното приложение ще бъде достъпно за сваляне в края на месец януари 2025 г.

Прочети още
"