Информационна среща на програма „Мениджмънт на музикалните индустрии” в НМА "Проф. Панчо Владигеров"
03 октомври 2015

На 7 октомври 2015 от 17.00 в зала № 48 на НМА „Проф. Панчо Владигеров“ ще се проведе втората информационна среща за учебната 2015 /2016 с екипа на магистърската програма „Мениджмънт на музикалните индустрии”. По оформяща се любопитна традиция срещата отново е с по чаша вино. На срещата всички, които проявяват интерес към  магистратурата, могат да се запознаят с нейното съдържание и идеи. Курсът има амбициите да даде основни практически познания в лекционни и практически модули в областта на музикалните стилове и жанрове (класика, поп, джаз, рок, фолклор и т. н.), ръководни умения и установяване на подходящи професионални контакти. Целта е добиване на знания и начален опит, свързани с планиране, финансиране, организация, анализ и оценка на музикални събития, институти и фестивали. Съставителите на учебната програма на магистърската програма „Мениджмънт на музикалните индустрии” обещават, че ще предложат на бъдещите студенти „Практически познания и срещи, които Google не може да ви осигури.“ Както и подходящи практикуми в Министерство на културата и Национален фонд „Култура“, НДК, Класик и Джаз ФМ, Националната опера и Музикалният театър, Нов симфоничен оркестър и БНР, Музикаутор и Профон, Алма Матер,  общинските културни институти и т. н. Ръководител на програмата: ас. д-р Момчил Георгиев momchil_georgiev@yahoo.com Координатор на програмата: доц. д-р Мануела Бончева boncheva_manuela@abv.bg, тел. 0889097515 Още за магистърската програма „Мениджмънт на музикалните индустрии” вижте на http://www.nma.bg/bg/actual/?id=235 

Чуй музиката и ни последвай в социалните мрежи
Мобилно приложение

“Музикалният гид на сценичните пространства в България“ е резултат от двугодишния проект за широкообхватно картографиране на музикалния сектор в страната, който БМА стартира през 2020 г. като част от своите секторни инициативи. Целта на проекта е да подобри информационното осигуряване и да подпомогне разработването на ефективни културни политики и финансиращи механизми.

Приложението е отворено за всички сценични пространства в България, като предлага лесен и бърз достъп до обширен масив от данни. Това дава възможност на артистите – изпълнители да планират своите дейности без да губят време в допълнителни проучвания, което прави процеса по-ефективен и лесен.

Вярваме, че този продукт ще бъде от голяма полза не само за музикалния сектор, но и за всички останали сценични изкуства, като ще спомогне за по-лесното им интегриране и развитието им в културната сцена на България.

Мобилното приложение ще бъде достъпно за сваляне в края на месец януари 2025 г.

Прочети още
"