Отчитане на проектите по програма "Творчески инициативи" 2020 на НФК
06 април 2021

На 1 април 2020 започна отчитането на проекти по програма „Творчески инициативи“ 2020. Крайният срок за отчетите по програмата е  30 април 2021. Това не се отнася за проектите, които са с удължен по надлежния ред срок за изпълнение и съответното отчитане.

Отчетът се подава само онлайн през профила Ви като физическо лице в системата на НФК. В случай, че сте участник в проект с повече участници, всеки от вас да подаде сам отчета през профила си като съдържанието на отчетите при груповите проекти е идентично.

Подаването на отчетите става в 3 стъпки:
Стъпка 1: Изтеглете финалната версия на „Матрицата за съдържателен отчет“  и я попълнете. Прикачете я попълнена като .doc, .docx или pdf файл. Формата за отчета е актуализирана. Старата форма за съдържателен отчет от есента на 2020 не е актуална!

Стъпка 2: Въпреки, че по програмата не се изисква финансов отчет, е необходимо да изтеглите .pdf файлa и да го прикачите в наличното за тази цел поле.

Стъпка 3: Линк към краткото видео за отчитане, както и към други допълнителни материали ако са налични. Видео материалът с продължителност от 3 до 5 мин. Той представя процеса на работа и/или крайния резултат от дейността по проекта. Задължителният видео материал се прилага като линк в отделен .pdf файл.

Изисквания за видео материалите:

  • Резолюция: full HD 1080×1920 пиксела / видеото да е на фокус, с чист звук и ясна картина
  • Формат: 16:9
  • Файлово разширение – МP4 или AVI с максимален размер до 700 MB

ВАЖНО: Видео материалът следва да е качен в платформите Google Disk, Dropbox или друга подобна платформа, от която може да се свали видео материала и поддържа приложените материали безсрочно с възможност за сваляне като достъпът е само за Национален фонд „Култура“ през имейла creative@ncf.bg

Чуй музиката и ни последвай в социалните мрежи
Мобилно приложение

“Музикалният гид на сценичните пространства в България“ е резултат от двугодишния проект за широкообхватно картографиране на музикалния сектор в страната, който БМА стартира през 2020 г. като част от своите секторни инициативи. Целта на проекта е да подобри информационното осигуряване и да подпомогне разработването на ефективни културни политики и финансиращи механизми.

Приложението е отворено за всички сценични пространства в България, като предлага лесен и бърз достъп до обширен масив от данни. Това дава възможност на артистите – изпълнители да планират своите дейности без да губят време в допълнителни проучвания, което прави процеса по-ефективен и лесен.

Вярваме, че този продукт ще бъде от голяма полза не само за музикалния сектор, но и за всички останали сценични изкуства, като ще спомогне за по-лесното им интегриране и развитието им в културната сцена на България.

Мобилното приложение ще бъде достъпно за сваляне в края на месец януари 2025 г.

Прочети още
"