Рудолф Бухбиндер и Еманюел Чекнаворян@ Зала "България"
08 февруари 2024
Рудолф Бухбиндер – един от легендарните изпълнители на нашето време, ще гостува на Софийската филхармония на 8 февруари. Под палката на изключителния еманюел Чекнаворян той ще представи Първия концерт за пиано от Бетовен.
Не по-малко интересна е и програмата, с която Еманюел Чекнаворян ще представи с националния оркестър: Рихард Вагнер – Увертюра „Фауст“ и Въведение и любовна смърт на Изолда из операта „Тристан и Изолда“ Рихард Щраус – Симфонична поема „Веселите шеги на Тил Ойленшпигел“.
Авторитетът на кариерата на Бухбиндер, продължила повече от 60 години, е уникално съчетан с дух и спонтанност в свиренето му на пиано. Традиция и новаторство, вярност и свобода, автентичност и непредубеденост се сливат в неговия прочит на великата литература за пиано.
Неговите интерпретации на произведенията на Лудвиг ван Бетовен в частност се считат за определящи стандарти. Той е изпълнявал 32-те сонати за пиано в цикли по целия свят повече от 60 пъти досега и е продължил да развива историята на интерпретацията на тези произведения през десетилетията.
Място на събитието:
19:00 — 21:00
София, гр. София
ул. „Аксаков“ 1
Чуй музиката и ни последвай в социалните мрежи
Мобилно приложение

“Музикалният гид на сценичните пространства в България“ е резултат от двугодишния проект за широкообхватно картографиране на музикалния сектор в страната, който БМА стартира през 2020 г. като част от своите секторни инициативи. Целта на проекта е да подобри информационното осигуряване и да подпомогне разработването на ефективни културни политики и финансиращи механизми.

Приложението е отворено за всички сценични пространства в България, като предлага лесен и бърз достъп до обширен масив от данни. Това дава възможност на артистите – изпълнители да планират своите дейности без да губят време в допълнителни проучвания, което прави процеса по-ефективен и лесен.

Вярваме, че този продукт ще бъде от голяма полза не само за музикалния сектор, но и за всички останали сценични изкуства, като ще спомогне за по-лесното им интегриране и развитието им в културната сцена на България.

Мобилното приложение ще бъде достъпно за сваляне в края на месец януари 2025 г.

Прочети още
"