„ОРФЕЙ И СИМВОЛИКАТА НА АРФАТА“ Заключителен спектакъл @ Сити Марк Център за Изкуство
28 март 2022
„ОРФЕЙ И СИМВОЛИКАТА НА АРФАТА“
XI Майсторски клас на проф. Сузана Клинчарова
Заключителен спектакъл
С участието на: проф. Сузана Клинчарова, Почетен професор на НБУ, д-р Кохар Андонян
Участници: Александрина Кушинчанова, студент в Нов български университет, Анна-Мария Ризова, студент в Национална музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“ и ученици от Национално музикално училище „Любомир Пипков“ – Виктория Маркова, Ивайла Тодорова, Калоян Георгиев, Божана Божилова, Яна Георгиева, Калина Радославова, Мария Гигова, Гергана Николова, Маргарита Ваклинова и Никол Самарева.
Сценография: доц. Елена Иванова
Мултимедия: Петко Танчев
В програмата ще бъдат включени творби от:
Дж. Томас, А. Хаселманс, Ф. Годефроа, Е. Валтер-Кюне, М. Турние, К. Салцедо, Б. Гале, Е. Микаел (първо изпълнение).
Заглавието е тясно свързано със същността на развития вече 11 години майсторски клас, чиято основна тема е „Арфата извор на вдъхновение“. През годините голяма част от младите арфисти в България са усъвършенствали своята техническа подготовка и интерпретация. Израстването на арфистите като инструменталисти и работата върху художествените задачи се осъществява и благодарение на пълноценното сътрудничество с различните департаменти на НБУ – „Музика“, „Кино, реклама и шоубизнес“, „Театър“, „Изящни изкуства“ и други.
Проектът е реализиран с финансовата подкрепа на Централен фонд за стратегическо развитие към Настоятелството на НБУ и любезното съдействие на City Mark Art Center.
Място на събитието:
19:00 — 21:00
София, гр. София
бул. „Янко Сакъзов“ 30
Чуй музиката и ни последвай в социалните мрежи
Мобилно приложение

“Музикалният гид на сценичните пространства в България“ е резултат от двугодишния проект за широкообхватно картографиране на музикалния сектор в страната, който БМА стартира през 2020 г. като част от своите секторни инициативи. Целта на проекта е да подобри информационното осигуряване и да подпомогне разработването на ефективни културни политики и финансиращи механизми.

Приложението е отворено за всички сценични пространства в България, като предлага лесен и бърз достъп до обширен масив от данни. Това дава възможност на артистите – изпълнители да планират своите дейности без да губят време в допълнителни проучвания, което прави процеса по-ефективен и лесен.

Вярваме, че този продукт ще бъде от голяма полза не само за музикалния сектор, но и за всички останали сценични изкуства, като ще спомогне за по-лесното им интегриране и развитието им в културната сцена на България.

Мобилното приложение ще бъде достъпно за сваляне в края на месец януари 2025 г.

Прочети още
"