"On the way" @ София
17 декември 2023

Живко Петров Трио представят в Първо студио на БНР хитовия в САЩ албум „On the way”
Не пропускайте възможността да чуете на живо едни от най-добрите български музиканти
Точно на време за празниците, на 17 декември 2023 г. (неделя) в София на бис новият си албум ще представят Живко Петров Трио (JP3). Живко Петров (пиано), Димитър Семов (ударни) и Димитър Карамфилов (контрабас) ще свирят композициите от „On the way” в Първо студио на БНР. Събитието е част от втората вълна на турнето на JP3, планирана по молба на публиката. Специалните предколедни концерти ще се състоят в София, Варна, Пловдив, Шумен, Добрич и Бургас.
„On the way” вече си има почитатели по цял свят. Звучи по джаз радиата в САЩ и Канада и е вторият най-предпочитан от музикалните редактори и диджеите в Щатите албум. Музиката в него кани на пътешествие. Композициите рисуват 11 точки от света – от романтичния Рим и горещите Аржентина и Мароко, през ритъма на София, Монреал и Ню Йорк, до дъждовен Лондон и Осло преди май.
Освен „On the Way”, гостите на Живко Петров Трио ще имат възможността да чуят и съвсем нови композиции. Те са създадени специално за саундтрака на филма на Дими Стоянович „Плът“, който предстои да излезе на екран през 2024 г.

Място на събитието:
19:00 — 21:00
София, гр. София
бул. "Драган Цанков" 4,
Чуй музиката и ни последвай в социалните мрежи
Мобилно приложение

“Музикалният гид на сценичните пространства в България“ е резултат от двугодишния проект за широкообхватно картографиране на музикалния сектор в страната, който БМА стартира през 2020 г. като част от своите секторни инициативи. Целта на проекта е да подобри информационното осигуряване и да подпомогне разработването на ефективни културни политики и финансиращи механизми.

Приложението е отворено за всички сценични пространства в България, като предлага лесен и бърз достъп до обширен масив от данни. Това дава възможност на артистите – изпълнители да планират своите дейности без да губят време в допълнителни проучвания, което прави процеса по-ефективен и лесен.

Вярваме, че този продукт ще бъде от голяма полза не само за музикалния сектор, но и за всички останали сценични изкуства, като ще спомогне за по-лесното им интегриране и развитието им в културната сцена на България.

 

Прочети още
"