Важно напомняне: регистрация на музика за мониторинг
05 февруари 2016

Уважаеми членове на БМА, напомняме ви, че вече можете да регистрирате вашия репертоар за мониторинг на излъчваната музика в медиите чрез испанската фирма BMAT, която е водеща в световен мащаб в този сектор. Музикаутор и Профон сключиха договор с BMAT с цел получаването на още по-точна и по-подробна информация за използваната музика в българския ефир.Данните от този мониторинг ще бъдат в основата на разпределението на възнагражденията на авторите, продуцентите и изпълнителите от всички жанрове. В момента с BMAT работят CISAC, IFPI, SCAPR и още над 60 сродни на Музикаутор и Профон дружества. За да бъде подпомогната работата на мониторинговата фирма, която работи по създаването на база данни с български репертоар, ключово е съдействието от ваша страна като автори, продуценти и изпълнители. Особено важно за точността на отчетите за излъчената в медиите българска музика е да регистрирате вашите песни и/или пиеси. Процедурата, по която това се извършва на адрес http://vericast-upload.bmat.me/, е максимално улеснена. Регистрацията на репертоар е изцяло във ваша полза с оглед намаляването на процента на неразпределени суми поради липса на информация за дадена песен, пиеса, текст . Вижте специалното видео с инструкции за качване на музика, подготвено от колегите от Музикаутор и Профон на: https://www.youtube.com/watch?v=1XPAr2SSEAY За тези от вас, които предпочитат инструкциите за качване на музика в писмен вариант, можете да го намерите на нашия сайт: http://www.bgma.bg/bmat-monitoring1/. Този писмен вариант всъщност е “дешифровка” на текста от специалното видео, което сме направили за ваше улеснение.

Чуй музиката и ни последвай в социалните мрежи
Мобилно приложение

“Музикалният гид на сценичните пространства в България“ е резултат от двугодишния проект за широкообхватно картографиране на музикалния сектор в страната, който БМА стартира през 2020 г. като част от своите секторни инициативи. Целта на проекта е да подобри информационното осигуряване и да подпомогне разработването на ефективни културни политики и финансиращи механизми.

Приложението е отворено за всички сценични пространства в България, като предлага лесен и бърз достъп до обширен масив от данни. Това дава възможност на артистите – изпълнители да планират своите дейности без да губят време в допълнителни проучвания, което прави процеса по-ефективен и лесен.

Вярваме, че този продукт ще бъде от голяма полза не само за музикалния сектор, но и за всички останали сценични изкуства, като ще спомогне за по-лесното им интегриране и развитието им в културната сцена на България.

Мобилното приложение ще бъде достъпно за сваляне в края на месец януари 2025 г.

Прочети още
"