БМА продължава да работи за спешни мерки в независимия културен сектор
06 април 2020

Въпреки предупрежденията от председателя на Комисията по култура и образование на Европейския парламент Сабине Ферхайен (Германия), въпреки водените преговори и предоставените от инициативната ни група данни за нанесените щети, Министерството на културата не направи никакви постъпки да използва момента и да заяви актуализация на своя бюджет между първо и второ четене на поисканата от Министерството на финансите цялостна актуализация на бюджета, която ще бъде гласувана днес – 06.04.2020.

БМА продължава да работи заедно с колегите от другите изкуства в независимия културен сектор за създаването на механизъм и реални мерки за подпомагане на най-тежко засегнатите от извънредното положение артисти, включително чрез търсене на подкрепа на международно ниво и в европейските институции – Европейски парламент и Европейска комисия. В тази критична ситуация пасивността на Министерството на културата е изненадваща и неприемлива. Това е лукс, който в никакъв случай не можем да си позволим! И няма да си го позволим!

#БМА #НезависимМузикант #ЗаДаИмаКултуравБългария

Цялата информация за извършената до момента работа и предприетите стъпки от БМА и Инициативната група ще намерите в секция „Новини“ на официалния сайт на БМА. Видео кампанията ни в подкрепа на независимия музикален сектор вижте на официалната фейсбук страница на Асоциацията!

Чуй музиката и ни последвай в социалните мрежи
Мобилно приложение

“Музикалният гид на сценичните пространства в България“ е резултат от двугодишния проект за широкообхватно картографиране на музикалния сектор в страната, който БМА стартира през 2020 г. като част от своите секторни инициативи. Целта на проекта е да подобри информационното осигуряване и да подпомогне разработването на ефективни културни политики и финансиращи механизми.

Приложението е отворено за всички сценични пространства в България, като предлага лесен и бърз достъп до обширен масив от данни. Това дава възможност на артистите – изпълнители да планират своите дейности без да губят време в допълнителни проучвания, което прави процеса по-ефективен и лесен.

Вярваме, че този продукт ще бъде от голяма полза не само за музикалния сектор, но и за всички останали сценични изкуства, като ще спомогне за по-лесното им интегриране и развитието им в културната сцена на България.

Мобилното приложение ще бъде достъпно за сваляне в края на месец януари 2025 г.

Прочети още
"